stránky pro majitelé a  příznivce těchto malých terénních vozidel.

 

 

Tento příspěvek jsem psal v roce 2008 od té doby se hodně změnilo a cenová dostupnost klik za 180 kč/ks je pro mne výhodnější.

Stále mi někdo volá a shání kliku ke dveřím samuraie, ať už přední nebo na 3 dveře. Mě samotnému tyhle kliky chybý. Příprava auta na Skorotické hrby mě donutila kliku opravit abych nemusel spolujezci pořád otevírat. Místo původní plastové kliky jsem vyrobil kovovou použil jsem k tomu plech a západku ze starých dvoukřídlích oken. Byl to pokus takže jsme nedbal na elegantní vzhled a plech jsem na kovovou část přišrouboval . klika funguje naprosto perfektnně a celá práce mi trvala asi hodinu nebo dvě. Pokud by se plechová část nahradila třeba hliníkem nebo něčím hezčím než je černý plech vypadalo by to i tak trochu tuningově. Pokud by se trochu víc měřilo aby byla klika rovně a plech se nastříkaln nepoznaly by jste že není pravá..

         
  plech nahrazující vrchní část kliky je třeba dobře opracovat spodní hranu zavroubit . S původní kliky použijeme kovovou část s pružinkami. zbytek vyrobíme.
         
  nejprve vše vyzkoušíme a potom namontujeme
         
  Celkoví pohlet na hotovou kliku ,,Prototip příště zkusím rovnější"