stránky pro majitelé a  příznivce těchto malých terénních vozidel.

Všichni to nazvaly hromadou šrotu, jenže pro mě to byla výzva a hlavně jsem si nedokázal představit jak to rozřežu a odvezu do šrotu. Tak jsem se do toho pustil. Fotky budu průběžně doplňovat.
Dárci
 
Část první: Vyvaření karoserie!
Řezání bylo jednodušší než u zachovalých karoserii. V tu chvíli jsem nebyl zdaleka rozhodnutý jakým směrem se situace bude dále vyvíjet.
Ve chvíli kdy jsem zavařil první polovinu podlahy se pomyslné misky vah mého rozhodování naklonili k rozhodnutí že z toho auto bude.
 
Následovala strana pravá
Zadní část by bylo nutné téměř celou vyrobyt novou takže jsem sepo chvíli rozhodl použít zadní část vozu z hlavního dárce který utrpěl smrtelnou ránu . ale i tento velice zachovalí vůz potřeboval nové plechy . Na obou karoseriich jsem odvrtáním bodů oddělil zadní část. Pak už stačilo na přichytit vše na rám, namontoat dveře a ve spojích to opět svařit.
 
Část druhá: lakování!
Po neoblíbenem broušení se jsem nastříkal základ a všechny spoje důkladně zatřel spárovacím tmelem.Potom následoval plastický nástřik a na něj akrylátová barva. Broušení a odrezení rámu byla práce na několik dnů. Tenhle odstín zelené dost špatně kryl takže se stříkalo na dvakrát.
           
Když jsem montoval blatníky, joko kdyby se najednou vše otočilo a víc a víc to zase vypadalo jako auto, už to neí jen řezání sváření.
   
O existenci tohoto plechu nemá hodně z nás ani poněti protože obvykle bývá sežrán korozí.
         
Vše obrousit odmastit a plnící lak se může stříkat Přesto že to není ještě to pravé ořechové vypadá to i tak daleko líp,

část třetí podvozek

zima pozastavila práce na karoserii a tak jsem se dal do podvozku který byl lakařsky připraven a díly se dělali v teple
       

část čtvrtá - montáž karoserie na rám

Konečně karoserie v laku a rovnou s ni na připravený rám

     

část pátá - strojení

Strojení Jedna z nejlepších prací která jde velice pomalu nebot všechny díli je třeba umít a případně nastříkat

         
A už je konečně skoro hotovo!! ještě kola, plachta a pořádně umýt a může si hledat nového majitele.
           
               

 

 

 

NAVRCHOLU.cz